Korzyści

dla dorosłych

1. Pomoc w zaśnięciu - bezsenność.

Sen jest niezbędnym elementem życia każdej istoty. Jest potrzebny, aby zregenerować siły, wyrównać rytm serca i ciśnienie. Dzieje się to w fazie snu głębokiego, zachodzi wtedy proces regeneracji tkanek oraz układu odpornościowego. Jest to proces samo regeneracji i przebudowy dzięki temu organizm wytwarza energię na kolejny dzień. Już jedna nieprzespana noc sprawia, że jesteśmy rozdrażnieni i mamy problemy z skupieniem i koncentracją uwagi. 

Kołdra pomaga się odprężyć i uspokoić myśli. Jest metodą na szybkie zaśnięcie, a także zdrowy, głęboki i spokojny sen. Sprawdza się w zaburzeniach – typu parasomnia:

  • lunatyzmie,
  • mówieniu przez sen,
  • lękach nocnych,
  • koszmarach sennych,
  • sennym zaburzeniem odżywiania,
  • paraliżu sennym.

2. Redukcja stresu i napięcia

Ciągle czujesz napięcie i nerwowość, a na dodatek nie możesz się skoncentrować? Z powodu stresu nie możesz pracować odczuwasz tylko zmęczenie, rozdrażnienie i nerwowość.

Poświęć choć pól godziny dla Siebie pod kołdrą obciążeniową, a poczujesz jej kojący wpływ ma na twoje ciało. Jej obciążenie zniesie pobudliwość obwodowego układu nerwowego. Zacznie stymulować szybko kurczliwe włókna mięśniowe i jej działanie dotrze do tych włókien, które są położone głębiej w naszym ciele. Rozszerzeniu ulegną naczynia krwionośne zwiększy się podaż składników odżywczych i tlenu, pomagając tym samym w przebudowie i regeneracji organizmu. Tym działaniom towarzyszy wyrzut endorfin, które potrafią poprawić nam samopoczucie na wiele godzin. Wielopoziomowość działania wpłynie uspokajająco i przyczyni się do poprawy samopoczucia i nastroju. Pomoże Ci znieść napięcia dzięki czemu zmniejszy się poziom stres.

3. Zdrowy, głęboki sen

Niezwykle ważną rolę w utrzymaniu prawidłowego stanu zdrowia i zachowania odpowiedniej kondycji psychicznej odgrywa sen. Przebudowa organizmu w czasie snu jest niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania. 

„Głęboki sen” jako określenie satysfakcjonującego cyklu, po którym wstajemy wypoczęci, pełni energii i dobrego humoru jest potrzebna każdemu człowiekowi. Istnieją jednak sytuacje, w dzisiejszych czasach częste i powszechne, kiedy z powodu różnych czynników nie dosypiamy lub śpimy zbyt krótko poniżej 6 godzin.

Krótki sen może stymulować wystąpienie otyłości i innych chorób cywilizacyjnych. Na skutek: zachodzących zmian stężenia hormonów regulujących apetyt (leptyny i greliny), zaburzeń metabolizmu glukozy, dyslipidemii, podwyższonego stanu zapalnego w organizmie. Zaś brak snu wyraźnie zaburza nasze zdolności poznawcze, reakcje motoryczne, refleks. Ogranicza naszą pamięć, koncentrację, zdolność skupienia uwagi, szybkość reakcji. Odczuwamy wyraźny spadek energii, motywacji i chęci do działania. Wolniej się uczymy. Kołderka jest narzędziem które ułatwia zasypianie i przejście w fazę snu głębokiego.

4. Relaks i odprężenie

Kiedy jesteśmy zrelaksowani w naszej głowie i ciele możemy dostrzec niesamowite zmiany. Nasz mózg
lepiej pracuje, jesteśmy bardziej skoncentrowani, skupieni. Nasze ciało jest odprężone, zmniejsza się napięcie mięśniowe, spowalnia bicie naszego serca, zmniejsza się ciśnienie krwi, uspokaja oddech.

Wykazano, że mocny nacisk pomaga zmniejszyć pobudliwość układu autonomicznego, to z kolei redukuje lęk i objawy związane z pobudzeniem psychoruchowym. Tętno zwalnia, a reakcje somatyczne są wyraźnie słabsze. Skuteczność takiej interwencji może być bardzo wysoka, jeśli kołdra obciążeniowa jest wprowadzana stopniowo i zostanie dobrze dobrana do potrzeb klienta.

5. Depresja i zaburzenia lękowe

Jak podają statystyki z depresją zmaga się aż 350 milionów ludzi. Wśród Polaków co trzecia osoba twierdzi, że miała przynajmniej jeden z możliwych objawów depresji, trwający od kilku do kilkudziesięciu dni. Objawia się głównie obniżeniem nastroju, niską samooceną, poczuciem winy, anhedonią (niezdolnością do przeżywania przyjemności), pesymizmem, spowolnieniem psychoruchowym, zmniejszeniem apetytu i zaburzeniami rytmu dobowego (bezsennością lub nadmierną sennością). Szczególną uwagę przywiązuje się do nieprawidłowości w neuroprzekaźnictwie serotoniny oraz noradrenaliny i dopaminy. Lekarze obserwują trudności w zasypianiu oraz liczne dolegliwości somatyczne, np.: bóle głowy, zaparcia, zaburzenia łaknienia, nadmierne wysychanie błon śluzowych, problemy z erekcją, zaburzenia rytmu menstruacyjnego, ogólne napięcie ciała. U niektórych osób mogą pojawić się również myśli i próby samobójcze. Czy w tak skomplikowanych problemach może zadziałać coś tak prostego jak kołderka -TAK.

Cytując słowa jednej z pacjentek „Bu­dzi­łam się ze wzglę­du na do­ku­cza­ją­ce mi obra­zy sen­ne. Naj­pro­ściej rzecz uj­mu­ją­c- kosz­ma­ry. Wte­dy tra­fi­ła do mnie koł­dra ob­cią­że­nio­wa. Zaczęłam ją stosować zgodnie z zaleceniami. Czy za­sy­piam szyb­ciej? Nie. Czy kosz­ma­ry ustą­pi­ły? Tak. Czy prze­sy­piam ca­łe no­ce bez wy­bu­dza­nia się? Tak. Czy czu­ję się bar­dziej wy­spa­na ra­no? Tak.”

Tobie też może ona pomóc warto spróbować.